Menu

درباره رمزینه پاسخ سریع

درباره رمزینه پاسخ سریع (QR-Code)

  
دریافت نرم افزار برای خواندن QR Code

اندروید      ویندوز موبایل
آیفون                   جاوا
در سال های اخیر حتما گاهی در مجلات و یا حتی برخی فروشگاه ها به کدهایی مربع شکل برخوردید که ظاهری عجیب دارند. در واقع این کدها یک مربع پر از مربع های کوچک و بزرگ با ترتیب نامنظم هستند که در یک کادر دور هم قرار گرفته اند

اصطلاحا به این نوع کد، رمزینه پاسخ سریع ( QR-Code ) گفته میشود و جالب اینجاست که این نوع کد در حدود 14 سال عمر دارد اما در این اواخر همه گیر شده است.

یکی از دلایل بکارگیری گسترده رمزینه پاسخ سریع ( QR-Code )، امکان اسکن و تشخیص این نوع کد توسط گوشی های موبایل هوشمند امروزی است. شما در قالب یک رمزینه پاسخ سریع (QR-Code) میتوانید حتی کدی بزرگ را بگنجانید و در مصارف گوناگون از آن استفاده کنید. این روزها این کدها در هر مکانی دیده میشوند و کاربران نیز قادرند با استفاده از گوشی های همراه خود اطلاعات جالبی را از طریق این کدها درباره مالک کد دریافت کنند. 

معمولا اکثر شرکت ها و تولیدکنندگان با استفاده از رمزینه پاسخ سریع ( QR-Code ) اطلاعاتی درباره روش های تماس ، آدرس وب سایت و یا ایمیل خود را در اختیار دیگران قرار میدهند.
در واقع کاربران تنها با یک بار اسکن رمزینه پاسخ سریع ( QR-Code ) توسط گوشی هوشمند خودشان تمامی این اطلاعات را در گوشی خود خواهند داشت. یکی از تفاوت های اصلی رمزینه پاسخ سریع (QR-Code) با بارکدهای قدیمی این است که QR در دو حالت افقی و عمودی اسکن میشود و بنابراین به مراتب اطلاعات بیشتری را میتواند در خود جای دهد.
چرا باید به رمزینه پاسخ سریع ( QR-Code ) اهمیت دهیم؟
بیش از نیمی از ما در حال حاضر گوشی های هوشمند داریم که این تعداد به صورت روزانه در حال رشد است، کد QR این پتانسیل را دارد که تنها با یک اسکن از راه دور، حجم اطلاعات مشخصی (مثلا نشانی هر یک از صفحات پایگاه ما) را به سادگی بدست سایر شهروندان برساند.